KILKA SŁÓW O NASZEJ FIRMIE


Gospodarstwo Produkcja Pieczarek – to mała firma rodzinna istniejąca od 1996 roku. Zakład położony jest w Rostarzewie – miejscowości leżącej 16 km na południowy zachód od Grodziska Wielkopolskiego. Drugi oddział działalności znajduje się w Niemczech w Woffleben na północny zachód od Norhausen.

Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości pieczarki świeżej (odmiany białej oraz brązowej), a także boczniaków. Ponadto przedmiotem naszej działalności jest: skup, sprzedaż i transport grzybów oraz sezonowo owoców leśnych i papryki do Austrii, Belgii, Czech i Niemiec.

W pieczarkarni o powierzchni 3024 m2 uprawiamy grzyby w technologii holenderskiej.

Do uprawy używamy kompostu fazy 4 z firmy Pilzhof-Wallhausen. Co tydzień zakładamy 750 m2 nowych upraw (275 skrzyń po 2,7 m2).

Dzięki odpowiednim urządzeniom klimatyzacyjnym produkujemy pieczarki przez cały rok.

Dysponujemy także własnym zapleczem transportowym do odbioru kostki, co umożliwia nam zapewnienie płynności w produkcji pieczarek. Nasza miesięczna produkcja to 110-112 ton.

Firma Probst od lat znana jest na rynkach państw Unii Europejskiej. Dzięki wysokim kwalifikacjom naszych pracowników oraz stosowaniu norm systemu GLOBALGAP zawsze gwarantujemy świeżość naszych produktów.

Nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości na każdym etapie produkcji oraz dystrybucji. Potwierdza to posiadany przez nas certyfikat GLOBALG.A.P.

Nasze standardy

Produkcja świeżych pieczarek o najwyższej jakości oraz doskonałym smaku.

Uprawa oparta na kompoście fazy 4 produkowanym przez Pilzhof-Wallhausen.

Dbałość o zadowolenie naszych klientów zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.
firma4

Galeria zdjęć naszego gospodarstwa

Pieczarkarnia

W naszej chłodni